Spændende aftenskoletilbud - LOF-Skolen

LOF-Skolen

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    Start: 25.10.17
    onsdag 16:20
    Rikke Høgsbro Holm
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    Gotvedgymnastik
    Start: 11.01.18
    torsdag 09:30
    Ilse Berit Nielsen
    Skovlunde, Lilletoften Selskabslokale (AAB)
 

Er startet

  • @navn
     
    (-H) Bevæg dig - bevar dig mod knogleskørhed
    onsdag 15:00
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Bevæg dig - bevar dig mod knogleskørhed
    mandag 10:45
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    (-H) Bevæg dig - bevar dig mod knogleskørhed
    tirsdag 09:30
    Pernille Smedegaard Storm
    Virum, Virumhallen
  • @navn
     
    (-H) Bevægelse og afspænding for kræftramte
    onsdag 09:30
    Annette Marie Bengtsson
    Kongens Lyngby, Kræftrådgivningen i Lyngby
  • @navn
     
    (-H) Bevægelse og afspænding for kræftramte
    tirsdag 11:15
    Annette Marie Bengtsson
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Funktionel træning/bevægelse og afspænding. m/k
    tirsdag 10:00
    Nina Bjørn Olsen
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Funktionel træning/bevægelse og afspænding. m/k
    tirsdag 11:30
    Nina Bjørn Olsen
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Fysio-pilates
    torsdag 09:00
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    (-H) Genoptræning for brystopererede
    onsdag 11:30
    Kirsten Bertelsen
    Farum, Farum svømmehal
  • @navn
     
    (-H) Genoptræning for hjertepatienter
    mandag 15:30
    Annette Marie Bengtsson
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Lungesygdom (KOL)
    onsdag 10:45
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    (-H) Motion og styrketræning på gulv og i maskiner
    tirsdag 10:50
    Pernille Smedegaard Storm
    Virum, Virumhallen
  • @navn
     
    (-H) Motion og styrketræning på gulv og i maskiner
    tirsdag 12:30
    Pernille Smedegaard Storm
    Virum, Virumhallen
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    torsdag 16:00
    Jacob Voytek Graabeck Zajdenfeld
    Valby, Træningscenter VKV Langgadehus
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    tirsdag 10:00
    Karin Fræmohs
    København Ø, AAB: Afd. 37 - Tuborgvej
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    onsdag 12:15
    June Andersson
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    tirsdag 15:00
    Berit Thorslund
    Valby, Træningscenter VKV Langgadehus
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    tirsdag 11:45
    Karin Fræmohs
    København Ø, AAB: Afd. 32 - Emdrupvej
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    mandag 15:15
    Susanne Frederiksen
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    tirsdag 12:00
    Tahir Shahzad
    København Ø, Taksigelseskirken
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    mandag 12:15
    June Andersson
    Vanløse, Damsøgård Plejehjem
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    fredag 14:00
    Malene Lund Lafon
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    torsdag 13:30
    Ilse Berit Nielsen
    Valby, Ældreboliger - AAB: Sjælør Boulevard
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    torsdag 10:30
    Margit Bangsholt Hansen
    Vanløse, Ældreboliger - AAB: A.F.Beyersvej
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    tirsdag 15:30
    Pernille Smedegaard Storm
    København Ø, Fælledgården
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    mandag 15:00
    Kirstine Bothe Doberck
    Valby, Træningscenter VKV Langgadehus
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    torsdag 14:30
    Laura Hammelstrup
    København NV, Bispebjerg Hospital
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    torsdag 15:15
    Stefanie Hoffensets Hansen
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    fredag 16:30
    Saima Shahzad
    København S, Sundhedshuset Amager
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    onsdag 14:00
    June Andersson
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    fredag 15:00
    Saima Shahzad
    København S, Sundhedshuset Amager
  • @navn
     
    (-H) Vandgymnastik for brystopererede
    onsdag 10:30
    Kirsten Bertelsen
    Farum, Farum svømmehal
  • @navn
     
    (-H) Varmtvandstræning for brystopererede kvinder
    onsdag 14:15
    Helle Hein Olin
    Charlottenlund, Fællescentret Strandlund
  • @navn
     
    Afspænding - Vejlesøparken -stolemotion
    tirsdag 10:45
    Aase Gottlieb
    Holte, Vejlesøparken
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    onsdag 11:45
    Susanne Frederiksen
    Ballerup, Egebjerg Fælleshus
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    onsdag 10:00
    Susanne Frederiksen
    Ballerup, Egebjerg Fælleshus
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding til musik
    onsdag 16:30
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding til musik
    mandag 09:00
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding til musik
    torsdag 11:00
    Pernille Smedegaard Storm
    Nærum, Rundforbi Idrætsanlæg
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding til musik
    onsdag 09:00
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Dame Mave-balle-lår-afspænding
    mandag 16:30
    Pernille Smedegaard Storm
    Gentofte, Søgårdsskolen
  • @navn
     
    Dans med Parkinson
    tirsdag 10:00
    Susanne Frederiksen
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    Fyraftens-yoga
    torsdag 17:00
    Susanne Frederiksen
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Gotvedgymnastik
    torsdag 09:30
    Ilse Berit Nielsen
    Skovlunde, Lilletoften Selskabslokale (AAB)
  • @navn
     
    Gymnastik med dansetrin til latinamerikanske rytmer
    fredag 09:30
    Susanne Frederiksen
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Motion for finere mænd
    mandag 17:45
    Pernille Smedegaard Storm
    Gentofte, Søgårdsskolen
  •  
     
    Motion for mænd
    onsdag 11:00
    Annie Rita Steensen
    Farum, Farum Kulturhus
  • @navn
     
    Varmtvandstræning for XL kvinder
    onsdag 15:00
    Helle Hein Olin
    Charlottenlund, Fællescentret Strandlund
  • @navn
     
    Vild med dans, på tværs
    mandag 19:30
    Dorte Fjeldsted
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    Yoga for alle
    tirsdag 18:00
    Tamara Martyna Banet Fornal
    Farum, Stien (Gamle Bybækskole) Kultur og aktivitetscenter
  • @navn
     
    Yoga for Mænd
    onsdag 19:00
    Susanne Frederiksen
    Gentofte, Tjørnegårdsskolen
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

LOF Familieskolen

Gravid eller nybagt forældre?

- Find inspiration til familielivet her.

Foredrag