Spændende aftenskoletilbud - LOF-Skolen

LOF-Skolen

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    Start: 04.06.18
    mandag 12:15
    June Andersson
    Vanløse, Damsøgård Plejehjem
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    Start: 30.05.18
    onsdag 12:15
    June Andersson
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    Start: 30.05.18
    onsdag 16:20
    Rikke Høgsbro Holm
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    Manga-workshop
    Start: 26.05.18
    lørdag 10:00
    Christina Tefcke Pedersen
    Farum, Farum Kulturhus
  • @navn
     
    Manga-workshop
    Start: 02.06.18
    lørdag 10:00
    Christina Tefcke Pedersen
    Valby, LOF´s Sekretariat
  • @navn
     
    Manga-workshop
    Start: 16.06.18
    lørdag 10:00
    Christina Tefcke Pedersen
    Valby, LOF´s Sekretariat
 

Er startet

  • @navn
     
    (-H) Bevæg dig - bevar dig mod knogleskørhed
    onsdag 15:00
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Bevæg dig - bevar dig mod knogleskørhed
    mandag 10:45
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    (-H) Bevæg dig - bevar dig mod knogleskørhed
    tirsdag 09:30
    Pernille Smedegaard Storm
    Virum, Virumhallen
  • @navn
     
    (-H) Bevægelse og afspænding for kræftramte
    onsdag 09:30
    Annette Marie Bengtsson
    Kongens Lyngby, Kræftrådgivningen i Lyngby
  • @navn
     
    (-H) Bevægelse og afspænding for kræftramte
    tirsdag 11:15
    Annette Marie Bengtsson
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Funktionel træning/bevægelse og afspænding. m/k
    tirsdag 10:00
    Nina Bjørn Olsen
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Funktionel træning/bevægelse og afspænding. m/k
    tirsdag 11:30
    Nina Bjørn Olsen
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Fysio-pilates
    torsdag 09:00
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    (-H) Genoptræning for hjertepatienter
    mandag 15:30
    Annette Marie Bengtsson
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    (-H) Motion og styrketræning på gulv og i maskiner
    tirsdag 10:50
    Pernille Smedegaard Storm
    Virum, Virumhallen
  • @navn
     
    (-H) Motion og styrketræning på gulv og i maskiner
    tirsdag 12:30
    Pernille Smedegaard Storm
    Virum, Virumhallen
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    tirsdag 12:00
    Tahir Shahzad
    København Ø, Taksigelseskirken
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    mandag 12:15
    June Andersson
    Vanløse, Damsøgård Plejehjem
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    torsdag 10:30
    Margit Bangsholt Hansen
    Vanløse, Ældreboliger - AAB: A.F.Beyersvej
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    mandag 15:15
    Susanne Frederiksen
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    torsdag 13:30
    Ilse Berit Nielsen
    Valby, Ældreboliger - AAB: Sjælør Boulevard
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    mandag 15:00
    Kirstine Bothe Doberck
    Valby, Træningscenter VKV Langgadehus
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    torsdag 16:00
    Jacob Voytek Graabeck Zajdenfeld
    Valby, Træningscenter VKV Langgadehus
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    tirsdag 10:00
    Karin Fræmohs
    København Ø, AAB: Afd. 37 - Tuborgvej
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik
    tirsdag 11:45
    Karin Fræmohs
    København Ø, AAB: Afd. 32 - Emdrupvej
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    onsdag 14:00
    June Andersson
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    torsdag 15:15
    Martha Riis Møller
    København Ø, Sundhedshus Østerbro -Træningscenter Indre By-Østerbro
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    fredag 16:30
    Tahir Shahzad
    København S, Sundhedshuset Amager
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    fredag 15:00
    Tahir Shahzad
    København S, Sundhedshuset Amager
  • @navn
     
    (H) Nærgymnastik KOL
    torsdag 14:30
    Sussi Strøm
    København NV, Bispebjerg Hospital
  • @navn
     
    (-H) Varmtvandstræning for brystopererede kvinder
    onsdag 14:15
    Helle Hein Olin
    Charlottenlund, Fællescentret Strandlund
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding til musik
    onsdag 16:30
    Pernille Smedegaard Storm
    Holte, Havarthigaarden
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding til musik
    torsdag 11:00
    Pernille Smedegaard Storm
    Nærum, Rundforbi Idrætsanlæg
  • @navn
     
    Dame Mave-balle-lår-afspænding
    mandag 16:30
    Pernille Smedegaard Storm
    Gentofte, Søgårdsskolen
  • @navn
     
    Elementary English speaking and Pronunciation for Fluency
    torsdag 15:00
    Benjamin Galvin
    Kongens Lyngby, Lyngby Private Skole
  • @navn
     
    English Conversation and Grammar
    torsdag 17:15
    Benjamin Galvin
    Kongens Lyngby, Lyngby Private Skole
  • @navn
     
    English Conversation for Fluency
    onsdag 10:00
    Benjamin Galvin
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Fransk 1 og 2 for begyndere
    tirsdag 09:30
    Kamel Benkaaba
    Farum, Farum Kulturhus
  • @navn
     
    Fransk 10 - Conversation
    mandag 15:00
    Elsebeth Lange
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Fransk 3 og 3+
    mandag 18:00
    Elsebeth Lange
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Fransk 4
    torsdag 18:30
    Kamel Benkaaba
    Kongens Lyngby, Lyngby Private Skole
  • @navn
     
    Fransk 7
    torsdag 16:15
    Kamel Benkaaba
    Kongens Lyngby, Lyngby Private Skole
  • @navn
     
    Italiensk 1 for begyndere
    onsdag 13:50
    Rossana Marisa Soro
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Italiensk 1 og 2 for begyndere
    mandag 10:00
    Mads Holm Jørgensen
    Farum, Farum Kulturhus
  • @navn
     
    Italiensk 3
    onsdag 11:50
    Rossana Marisa Soro
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Italiensk 6
    onsdag 13:00
    Mads Holm Jørgensen
    Ballerup, Tapeten
  • @navn
     
    Italiensk 6
    onsdag 10:00
    Rossana Marisa Soro
    Holte, Kulturcenter Mariehøj
  • @navn
     
    Italiensk 6
    mandag 13:00
    Mads Holm Jørgensen
    Farum, Farum Kulturhus
  • @navn
     
    Messingblæsere
    mandag 17:30
    Tanja Fanth Andersen
    Værløse, Søndersøskolen
  • @navn
     
    Motion for finere mænd
    mandag 17:45
    Pernille Smedegaard Storm
    Gentofte, Søgårdsskolen
  • @navn
     
    Skovlykoret
    mandag 19:00
    Maria Styver Kontra
    Holte, Skovlyskolen
  • @navn
     
    Trommer
    mandag 16:40
    Anders G. Karlsen
    Værløse, Søndersøskolen
  • @navn
     
    Trommesamspil
    mandag 17:40
    Anders G. Karlsen
    Værløse, Søndersøskolen
  • @navn
     
    Varmtvandstræning for XL kvinder
    onsdag 15:00
    Helle Hein Olin
    Charlottenlund, Fællescentret Strandlund
 

Hvad kan der så stå her?

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

LOF Familieskolen

Gravid eller nybagt forældre?

- Find inspiration til familielivet her.

Foredrag